Štěňátko od nás/ Puppy from us

  

Štěňátka od nás budou odchovávaná v domě, zvyklá na pobyt venku, řádně socializovaná, zvyklá na mazlení, různé lidi, zvuky, povrchy, očkovaná a odčervená,čipovaná, klinicky vyšetřena na DOV- dědičné oční vady, většinou také geneticky na CEA, MDR1 popř. DM, s předpokladem výborné povahy, zdraví i exteriéru.

 

Do nových domovů dostanou:

-          Písemnou kupní smlouvu

-          Pas zvířete v zájmovém chovu

-          Protokol o klinickém vyšetření na DOV, protokoly o genetickém vyšetření 

-          Průkaz původu

-          Balíček do začátku (krmivo pro první dny, hračka, pamlsky….)

-          Obojek

 

Jsme malá rodinná chovatelská stanice. Stanici jsme založili v roce 2008. Nemáme žádné velkolepé plány. Máme pouze jednu kraťandí fenku Daisy a jednu šeltií fenku Ketty, po které jsme si nechali 2 fenky Wifi a Ellie, z vrhu B a vrhu E, obě ze zahraničního krytí. 4 psi jsou v současné době pro nás strop, a proto další rozšiřování smečky neplánujeme. Ani není naším cílem mít spoustu odchovů za rok a mít doma šampiony všeho a všude. Naši psi jsou především našimi společníky a miláčky, kterým je věnována náležitá péče. Netráví svůj život pouze na zahradě, ale jezdí s námi na různé výlety, tam kam je dovolen vstup se psem, výlety do přírody jsou samozřejmostí. V našem okolí je spousta lesů a luk, kde jsme na vycházkách denně. Čas od času se účastníme psích akcí jako jsou výstavy či sportovní- agility,pasení,coursing- většinou jednodenní akce. 

Naším cílem je odchovat zdravé, povahově výborné, veselé, hravé a všestranné společníky pro vaši i naši radost. Nezáleží na tom, zda s pejskem budete vymetat jednu výstavu vedle druhé, jednu zkoušku za druhou, věnovat se agility nebo vás bude doprovázet na toulkách přírodou.

Nemáme, co skrývat, rádi vás u nás přivítáme na návštěvě. Můžete nahlédnout do všech dokumentů Daisy, Ketty, Wifi a Ellie (PP, posudky, zdravotní vyšetření….) i kopií dokumentů otce vrhu. Seznámíte se s našima holkama i s prostředím, kde budou štěňátka vyrůstat. Zodpovíme jakékoliv dotazy, poradíme se vším, co budeme vědět, případně vymyslíme jiné řešení. Pokud budete mít zájem, pomůžeme či poradíme vám s výcvikem, výstavami i uchovněním. Pokud to bude v našich silách, můžeme pejska pohlídat v době vaší dovolené.

Od vás očekáváme:

 • především to, že jste si koupi dobře rozmysleli a máte alespoň základní vědomosti o plemeni – jaká je jeho povaha a specifika, co vyžaduje. Pokud se s plemenem teprve seznamujete, rádi Vám pomůžeme.
 • protože kraťanda i šeltie jsou psi velmi kontaktní, kteří potřebují pro svůj správný vývoj a život mít svou smečku (rodinu) kolem sebe, neprodáme štěně do kotce či trvale na zahradu. 
 • vyžadujeme alespoň jednu osobní návštěvu před odběrem, abychom my mohli poznat Vás a stejně tak Vy nás, naše psy a prostředí, kde štěňátka vyrůstají.
 • osobní odběr štěněte je samozřejmý, nepošleme štěně vlakem nebo nebudeme předávat někde na parkovišti či benzínce! 
 • trvalý kontakt po celou dobu života pejska. Zároveň jsme připraveni po celou dobu života pejska poskytovat rady, informace či pomoc. 

Pokud necháte udělat u pejska nějaká zdravotní vyšetření, bude to pro nás zpětná vazba, zda to, co děláme, děláme správně.

Opravdu neradi bychom se ale dočkali toho, že se jména našich odchovanců budou objevovat v inzerátech typu :  Štěňata bez PP po rodičích s PP. S uchovněním a vším potřebným vám rádi poradíme, proto vás prosíme nepodporujte množení bezpapírových zvířat.

Pokud by kdykoliv nastala jakákoliv situace, která by vám neumožňovala dále se o pejska starat nebo mu poskytovat kvalitní péči, prosíme kontaktujte nejprve nás a společně se pokusíme vymyslet řešení. Neradi bychom se dočkali obrázků našich štěníků v útulcích a podobně. 

 

Puppy from us

Our puppies will bred  in the house, used to stay outside, properly socialized, used to cuddling, different people, sounds,surfaces,vaccinated, wormed and clinically eye checked ,excellent condition with nature, health and exterior.

To the new homes our puppies go with:                         

 • A written contract of purchase
 • Passport  
 • Protocol of clinical eye examination and genetical test for CEA, MDR1 or DM                                                                                                       
 • Pedigree
 • Package to the beginning (food for the first days , toy, biscuits ....)
 • Collar

 

We are a small family kennel. Our kennel was founded in 2008. We don´t have huge plans . We have only one smoothie female Daisy and one sheltie female Ketty and her 2 daughters, but we don´t plan to expand our pack more. It´s not even our plan to have many litters per year, as well as to have champions of everything. The most important thing for us is that the puppies from our kennel would be a legitimate member of their families.

Our goal is to breed healthy, good tempered, cheerful, playful and versatile companion for your and our pleasure. It doesn´t matter if you and our dog will sweep one exhibition after another, one exam after another, if you take part in agility courses or just take walks in the woods.

We don´t have anything to hide from you, that´s why you more than welcome to visit us! You can take a look to all of Daisys documents (pedigree, assessments, medical examinations,...) and copies of documents of the chosen father. You can get along with our Daisy and the enviroment, where the puppies will be growing up. We are open to answer any question, advise you if we know or come up with another solution. If you are interested, we advise or help you with the training, exhibitions or the exam of breedind. If it´s possible, we can look after your dog while you are at your holidays.

In other hand, we expect from you to be in touch with us. We would appreciate if we know, how the things goes with our puppies. That means, once in a while, short message or picture, how the puppy grows, how the life with him/her is, if you have reached some success in any field.  The pedigree, that each puppy has, is just for your information, who are the relatives of the puppy and what the health is. If you decide, that your dog take some medical examination, we appriciate to let us know the result. It´s the only way how we have a feed back, that the work we do, we do right. 

If there is any situation, that would you not allowed to take care of the dog from our kennel anymore, please contact our kennel first. We will come up with the solution togehter. We will be really unhappy to find out, that some dog from our kennel is in the shelter or doesn´t have appropriate care.

We will be really glad, if you make up your mind and visit our kennel!

 

 

  

                                                                                                                

 

 
TOPlist
aktualizováno: 13.11.2019 23:04:06