Novinky 2017

7. týdnů

Čas nám neúprosně letí a štěnda rostou jako z vody. Mají již za sebou vše potřebné k tomu, aby mohli odcestovat ke svým novým páníčkům smiley V pondělí byla očkována, čipována, byla jim odebrána krev na genetické testy. Dnes jsme absolvovali klinické vyšetření na sledované oční vady. Všechna štěňátka jsou PROSTÁ všech dědičných očních vad, stejně tak jejich máma Daisy- Bríghe Bohemia Elenor. Ta toto vyšetření podstoupila již potřetí- 1x ve štěněcím věku a 2x jako dospělá. V tento den nám také dorazily výsledky genetických testů na CEA a DM. Výsledky níže.

Captain Hastings al Bader: CEA, PRA, KAT- negative, CEA DNA carrier, MDR1 +/-, DM N/DM

Carmina Burana al Bader: CEA, PRA, KAT- negative, CEA DNA carrier, MDR1 +/-, DM N/DM

Carpe Diem al Bader: CEA, PRA, KAT- negative, CEA DNA normal, MDR1 +/-, DM N/N

Cause I´m Blonde al Bader: CEA, PRA, KAT- negative, CEA DNA carrier, MDR1 +/-, DM N/DM

   

15- 35. den

Štěňátka nám rostou jako z vody. Moc času na aktualizace nebylo, ale všechno probíhá přesně podle Deníčku štěňátek. Byla podruhé odčervena, začala baštit granule, konzervy. Objevili taje zahrady, kde díky krásnému počasí tráví většinu dne. Střídá se u nás mnoho návštěv s dětmi, psy a vše bez problémů. Akorát se opičákům líbí stínat hlavy narcisům laughPrůběžně přidávám fotky do alb, jejichž odkazy lze nalézt na stránkách štěńátek. Tety se už seznámily a hlavně Wifi se jim naplno věnuje ve hrách. 

  

 

0-14.dní

Štěňátka mají za sebou prvních 14.dní života. Moc se toho neděje, štěňátka střídavě jí a spí. Až na Hastingse už holky začínají pomalu rozlepovat očka a všichni se pokouší o první krůčky. Proběhlo již hromadné stříhání drápků a první odčervení. Daisy je již fit, má za sebou vyndávání stehů, rána se naštěstí krásně zhojila a už s námi vyrazí 1x denně na delší vycházku. Tetičky zatím ke štěňátkům nepouštíme, brzy si jich užijí do sytosti smiley

 

Máme štěňátka krátkosrsté kolie

Dne 28.2.2017 se naší Daisy narodila císařským řezem 4 štěňátka. Máme 2 trikolorní holky, 1 zlatou holku a 1 trikolorního kluka. Všem se daří velmi dobře. Daisy se dává po císaři dokupy, přitom podstoupila kastraci. Máme volnou 1 trikolorní fenku a pejska. Pro více info mne neváhejte kontaktovat emailem: al-bader@wbs.cz

 

Štěňátka šeltií nebudou

Bohužel ačkoliv vše vypadalo velmi nadějně, tak se štěňátek po Wifi momentálně nedočkáme. Pravděpodobně za to může cysta na vaječníku, která nedovolila štěňátka v děloze udržet. Prozatím nebude třeba veterinárního zákroku a uvidí se s dalším háráním, jestli se cysta do té doby nevstřebá.

Za 14 dní očekáváme narození našich vytoužených kraťandích štěňátek. Stále přijímáme záznamy. 13.2. oslaví své již páté narozeniny naše první kraťandí štěňátka. Tak jim přejeme do života hlavně hodně zdraví do dalších společných let se svými páníčky smiley

Kluci po Bamboocha al Bader mají již 7.týdnů, absolvovali klinické vyšetření na sledované oční vady a oba s výsledkem CEA, PRA, KAT- negative. Jsou to vymazlení bráškové, kteří jsou perfektně socializovaní. Chovatelé s nimi jezdí do města a také navštívili ZŠ, kde dováděli s dětmi.  

   

Vítáme všechny v novém roce a přejeme, ať je lepší než ten minulý wink

Hlavní a první novinkou v tomto roce je fakt, že je naše Daisy březí a můžeme se na konci února těšit na malá kraťandí štěňátka. Březost je potvrzena ultrazvukem. Viděly jsme 5 malých fazolek laugh Dále nás Wifi trošičku vypekla a začala hárat o několik měsíců dříve, takže z krytí v Polsku sešlo. I takto to bylo krytí " za všechny prachy", protože jsme jely pouze na vyšetření hladiny progeteronu v krvi a ta byla natolik vysoká, že jsme musely okamžitě vyrazit. No do Jaroměře z Luhačovic to není dvakrát co by kamenem dohodil, ale cesta zpátky byla více než hrozná. Zpátky jsme jely v té největší vánici a sněhové kalamitě a ve velice pozdních nočních hodinách jsme ve zdraví dojely domů. Zda bylo krytí úspěšné se dozvíme za cca 14 dní. Více informací o tomto vrhu zde. V případě zájmu o štěňátko z naší chovatelské stanice nás neváhejte kontaktovat.

TOPlist
aktualizováno: 16.04.2017 14:15:51